در دنیای دیجیتال بازاریابی محتوایی تنها راهکار برای جذب مشتری نیست و در واقع یک استراتژی طولانی مدت است که منجر به ایجاد یک رابطه قوی با جامعه هدف شما خواهد شد. به زبان ساده می‌توان گفت که محتوا یک رابط قدرتمند بین کسب‌وکار شما و جامعه هدف مدنظرتان است. به‌همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارهای برجسته نیز تولید محتوا را در برنامه بازاریابی خود گنجانده‌اند و با استفاده از آن مخاطب‌های کاملا مشخصی را در وحله اول جذب و سپس حفظ می‌کنند.

شاید برای شما سوال باشد که خدمات تولید محتوا چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟ جواب این سوال در واقع همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید!

هر کسب‌وکاری به دنبال دیده شدن محصولات یا خدمات خود است و تولید محتوا دقیقا کسب‌وکارها را به این هدف می‌رساند. در نتیجه حتی بدون معرفی محصولات یا خدمات کسب‌وکارتان نیز می‌توانید محتواهایی مرتبط و مفید را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهید و مشکلات آن‌ها را حل کنید. مشتری از این طریق با کسب‌وکار و در نهایت با خدمات یا محصولات شما آشنا خواهد شد. از طرف دیگر تولید محتوا در بهبود سئوی داخلی وبسایت شما نیز نقش مهمی دارد و رتبه‌ وبسایت را در موتورهای جستجو بهبود خواهد بخشید. به‌روز رسانی منظم و تولید محتوا سئو شده کسب‌وکار شما را به‌عنوان یک برند حرفه‌ای، پویا و قدرتمند معرفی خواهد کرد. بنابراین تولید محتوای اختصاصی برای وبسایت یکی از خدماتی است که ارزش سرمایه‌گذاری دارد. 
 

محتوا چگونه برای کسب‌وکار شما مشتری جذب خواهد کرد؟

 نحوه جذب مشتری به‌کمک محتوا را می‌توان به ۴ دسته زیر تقسیم کرد:

۱- زمانی‌که شما از کلمات کلیدی مناسبی برای تولید بلاگ پست استفاده کنید، افرادی که به‌دنبال این کلمه کلیدی باشند به سمت سایت شما هدایت خواهند شد. بنابراین به‌کمک کلمات کلیدی هدفمند و تولید محتوای اختصاصی برای هر مفهوم کلیدی، می‌توان خوانندگان زیادی را جذب کرد.

۲- در صورتی‌که محتوای صفحه اصلی وبسایت شما جذاب و هدفمند باشد، توجه مخاطب در همان دقایق اولیه جلب خواهد شد. بنابراین مشتری از هر طریقی که وارد سایت شده باشد، به کمک تولید محتوای هدفمند جذب کسب‌وکار شما خواهد شد.

۳- زمانی‌که شما به‌کمک محتوا در مورد محصول یا خدمت کسب‌وکارتان آموزشی را ارائه می‌دهید، پیام فروش را به مخاطب می‌رسانید. در نتیجه شما به‌صورت کاملا غیر مستقیم می‌توانید تبلیغ کسب‌وکارتان را انجام دهید و مخاطب را با محصول/خدمت خود آشنا کنید.

۴- دعوت به اقدام (calls to action) یکی دیگر از راهکارهایی است که از طریق آن می‌توان مشتری را جذب کرد. در واقع دعوت به اقدام‌ همان درخواستی است که در بلاگ پست یا محتواهای شبکه‌های اجتماعی از مخاطب می‌شود. این درخواست بیشتر خواننده را درگیر می‌کند و در نهایت منجر به فروش خواهد شد. بنابراین با تولید محتوا خلاقانه و استفاده از calls to action می‌توانید فروش بیشتری را تجربه کنید.

دیگر مزیت‌های بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارها

۱- افزایش آگاهی از برند

تولید محتواهای باکیفیت، تأثیر زیادی بر روی افزایش بازدید کنندگان وبسایت و مشتریان بالقوه دارد. در نتیجه برند شما مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که به دنبال راه‌حلی برای مشکل خود هستند. این راه‌حل محصول یا خدمتی است که شما ارائه می‌دهید. به‌همین دلیل از طریق تولید محتوا آگاهی از برند نیز به‌طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

۲- بهبود وفاداری و اعتماد به برند

تولید محتواهای آموزشی و مفید به‌صورت رایگان، اعتماد مشتری را به‌خوبی جلب خواهد کرد. روابط مبتنی بر اعتماد معمولا به یک رابطه سودآور برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شوند. همچنین تبدیل مشتری به مشتری وفادار نیز به نوبه خود مزایای زیادی را برای کسب‌وکار شما به‌همراه خواهد داشت. در این حالت هر مشتری وفادار یک نوع تبلیغ رایگان برای کسب‌وکار شما خواهد بود.

۳- تولید لید (Lead)

یکی از مهم‌ترین مزایای بازاریابی محتوایی، تولید لید است. تولید محتوای باکیفیت برای وبسایت، فرصت بیشتری را برای یافتن کسب‌وکار شما در نتایج جستجو فراهم می‌کند. با افزایش تولید لید شما شاهد افزایش نرخ بازگشته سرمایه کسب‌وکارتان خواهید بود.

۴- بهبود تجربه خرید مشتری

زمانی‌که مشتری قصد خرید یک محصول یا خدمت را داشته باشد، با جستجو، فرآیند خرید را شروع می‌کند. در صورتی‌که محتوای شما راه‌حلی برای مشکل مشتری باشد، سریع‌تر می‌توانید مشتریان بالقوه را به شکلی مستقیم به نقطه خرید برسانید.

۵- رشد بیشتر کسب‌وکار با ایجاد ارزش

با ایجاد ارزش و کمک کردن به مردم با استفاده از تولید محتوا هدفمند و باکیفیت می‌توانید کسب‌وکارتان را ارتقاء دهید. زمانی‌که شما به‌صورت کاملا رایگان به مردم کمک کنید، باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری با کسب‌وکار شما داشته باشند. درست مانند زمانی‌که مشتری به‌دلیل راحتی و اعتماد به فروشنده تصمیم به خرید می‌گیرد.

خدمات تولید محتوا برای وبسایت

محتوا انواع مختلفی دارد که استفاده مناسب از آن‌ها تأثیر زیادی بر روی کسب‌وکار شما خواهد داشت. بنابراین بازاریاب محتوا باید با توجه به هدفی که در نظر می‌گیرد، از انواع محتوا در استراتژی محتوای کسب‌وکار استفاده کند. 

در ادامه انواع محتوا برای وبسایت را بررسی خواهیم کرد:

  • محتوای محصول: هر محصول یا خدمتی که در بستر اینترنت ارائه می‌شود، نیاز به توضیحات دارد. تولید محتوای اختصاصی برای هر محصول/ خدمت به شما کمک می‌کند تا مشتری را برای خرید متقاعد کنید.
  • تولید محتوا متنی (وبلاگ نویسی): به کمک وبلاگ نویسی این امکان برای شما فراهم می‌شود که در مورد موضوعات مرتبط با کسب‌وکارتان بلاگ پست‌های ارزشمندی تولید کنید. تولید محتوای سئو شده به افزایش بازدید وبسایت شما کمک شایانی خواهد کرد.
  • اینفوگرافیک‌ها: اینفوگرافیک‌ها نوعی محتوای تصویری یا ویدیویی هستند که با استفاده از آن می‌توانید مجموعه‌ای از داده‌های مهم یا آموزنده را در اختیار مخاطب‌های کسب‌وکارتان قرار دهید.
  • محتوای صوتی: پادکست یا محتوای صوتی در میان جوانان این‌روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. به‌گونه‌ای که بیشتر افراد هنگام رانندگی یا استراحت ترجیح می‌دهند زمان‌شان را با شنیدن یک پادکست ارزشمند سپری کنند. بنابراین کسب‌وکارها نیز با استفاده از این نوع محتوا می‌توانند پیام خودشان را به گوش جامعه هدفی که مدنظرشان است، برسانند.
  • محتوای بصری و ویدیویی: به کمک محتواهای بصری و ویدیویی می‌توانید آموزش‌ها یا اطلاعات خاصی را در اختیار بازدید کننده‌های سایت قرار دهید.
  • کتاب الکترونیک: محتواهایی باکیفیت و کامل را می‌توانید به‌صورت منسجم در قالب یک کتاب الکترونیک در اختیار مشتریان بالقوه یا بازدید کنندگان سایت قرار دهید. 

هر کسب‌وکار با توجه به اهدافی که دارد می‌تواند در برنامه تولید محتوای هدفمند خود برای وبسایت، از انواع محتوا یا تلفیقی از آن‌ها استفاده کند.

برون سپاری خدمات تولید محتوا

تولید محتوای اختصاصی وبسایت تاحدودی زمان‌بر است و نیاز به دانش و تخصص کافی در زمینه تولید محتوا نیز دارد. بسیاری از کسب‌وکارها افرادی را جهت تولید محتوای تخصصی استخدام می‌کنند. برخی از کسب‌وکارها نیز بیشتر ترجیح می‌دهند به‌صورت پروژه‌ای با یک تیم تولید محتوا حرفه‌ای همکاری داشته باشند و محتواهای مورد نیاز کسب‌وکارشان را بیرون از سازمان آماده نمایند. بسیاری از تیم‌های حرفه‌ای و شرکت‌های خدماتی امروزه در این زمینه فعالیت دارند و کسب‌وکارها می‌توانند با ثبت سفارش آنلاین تولید محتوا، به‌راحتی محتواهایی باکیفیت داشته باشند و با مخاطب ارتباط برقرار کنند. بنابراین در صورتی‌که کسب‌وکاری بزرگ یا کوچک دارید می‌توانید هر دو شرایط را به‌خوبی بررسی کنید تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. 

هزینه تولید محتوا

در صورتی‌که قصد برون سپاری تولید محتوا اینترنتی را داشته باشید، ممکن است در مورد هزینه‌های آن نیز سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد. هزینه تولید هر یک از محتواهای متنی، ویدیویی، صوتی و بصری متفاوت است و هر تیم تولید کننده محتوا بسته به کیفیت، میزان تجربه و نوع کار، هزینه نهایی را مشخص می‌کند. بنابراین در حالت کلی نمی‌توان قیمتی مشخص برای تولید محتوا اعلام کرد. شما عزیزان می‌توانید با فریلنسرها یا تیم‌های مختلفی در مورد هزینه تولید محتوا تخصصی برای وبسایت گفتگو داشته باشید تا در نهایت بهترین گزینه را باتوجه به شرایط کسب‌وکارتان انتخاب کنید. همان‌طور که در بخش‌های قبل به آن اشاره کردیم، صرف هزینه برای تولید محتوا را یک نوع سرمایه‌ گذاری در نظر بگیرید تا در انتها شاهد افزایش ترافیک وبسایت و مشتریان خود باشید. 

خدمات تولید محتوا مجموعه آکادمی سئو ایران

تیم آکادمی سئو ایران در طول فعالیت خود توانسته است با کسب‌وکارهای مختلفی در زمینه تولید محتوا همکاری داشته باشد و برای موضوعات مختلفی محتواهایی خلاقانه و باکیفیت تولید کند. شما عزیزان جهت دریافت مشاوره در زمینه خدمات تولید محتوا این مجموعه می‌توانید با ارسال درخواست، با متخصصین مجموعه آکادمی سئو ایران در ارتباط باشید. 
 

نظرات

تا الان نظر ثبت نشده است!