احتمالا تاکنون از استراتژی‌های مختلفی برای بهبود کسب‌وکارتان استفاده کرده‌اید و بارها کلمه سئو به گوش شما خورده است. شاید تصور کنید که سئو تنها بخشی از برنامه بازاریابی دیجیتال کسب‌وکارهاست. اما باید بدانید که سئو یک ایده هوشمندانه است که منجر به ارتقاء رتبه وبسایت در موتورهای جستجو و بهبود بازدید وبسایت می‌شود. سئوی وب سایت حتی می‌تواند بر روی فروش کسب‌وکار نیز تأثیر داشته باشد و آن‌را افزایش دهد. دلیل این امر نیز این است که سئو این امکان را به شما می‌دهد تا با جامعه هدف خود ارتباط برقرار کنید. با این وجود ممکن است برای شما هم سوال باشد که آیا کسب‌وکارتان به پشتیبانی سئو و بهینه سازی سایت نیاز دارد؟ 
در ادامه پاسخ این سوال را بیشتر بررسی خواهیم کرد. 

چرا کسب‌وکارها به سئو نیاز دارند و از آن استفاده می‌کنند؟

امروزه کسب‌وکارهای زیادی با موضوعات مشابه به‌وجود آماده‌اند و واقعیت این است که شرکت‌هایی که خواهان زنده ماندن و رشد در این بازار هستند، به سئو نیاز دارند. در دنیای دیجیتال همه افراد برای یافتن پاسخ سوال یا مشکلی که دارند، به سریع‌ترین منبعی (موتورهای جستجو) که در دسترس‌شان است مراجعه می‌کنند. منبعی که اطلاعات مختلفی را به رایگان در اختیار همه افراد قرار می‌دهد. بنابراین حتی کسب‌وکارهای کوچک نیز امروزه به سئو نیاز دارند زیرا سبک زندگی مردم به‌گونه‌ای تغییر کرده است که خرید آنلاین را به روش‌های سنتی ترجیح می‌دهند.

برای اثبات اهمیت بهینه سازی وب سایت، تعدادی از آمارهای واقعی را بررسی خواهیم کرد:

  • 80 درصد از خریداران برای خرید یک محصول یا خدمت، تحقیقات خود را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند.
  • 71 درصد از مشتریان B2B تحقیقات خود را با موتورهای جستجو آغاز می‌کنند. 
  • 90 درصد خریدارن از گوگل برای یافتن اطلاعات در مورد کسب‌وکارهای محلی استفاده می‌کنند. 

طبق این آمارها، لحظه‌ای غفلت از سئو، می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت رقبای کسب‌وکار شما سوق دهد. بنابراین شرکت‌ها یا کسب‌وکارهایی که می‌خواهند رشد کنند باید در زمان مناسبی (در لحظه) در اختیار مردم باشند. جستجو فرصت مناسبی را برای آن‌ها فراهم می‌کند زیرا در آن لحظه کاربر به دنبال محصولات یا خدمات کسب‌وکار آن‌هاست. به‌همین دلیل هر کسب‌وکار فارغ از اندازه‌ای که دارد و خدمت یا محصولی که ارائه می‌دهد، به پشتیبانی تخصصی سئو سایت نیاز خواهد داشت.

پشتیبانی حرفه ای سئو سایت شامل چه خدماتی خواهد بود؟

سئو باتوجه به تغییراتی که در الگوریتم‌ها رخ می‌دهد، مرتبا در حال تغییر است. از این‌رو هر کسب‌وکاری در طول حیات خود به همکاری بلند مدت با یک متخصص سئو نیاز دارد. پشتبانی سئو این امکان را به شما می‌دهد تا تغییرات لازم، به‌موقع اعمال شود و رتبه‌ وبسایت شما در موتورهای جستجو حفظ شود و بهبود یابد.

پشتیبانی تخصصی سئو وبسایت دربرگیرنده خدمات مختلفی است که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

سئو محلی: Local SEO یا سئو محلی این امکان را به کسب‌وکارها می‌دهد تا به مخاطبان محلی خود دسترسی داشته باشند. در نتیجه مشتریان از طریق جستجو بر اساس موقعیت جغرافیایی، می‌توانند کسب‌وکار شما را پیدا کنند.

پیکربندی گوگل آنالیتیکس (Google Analytics  :(Google Analytics یکی از ابزارهای قدرتمند شرکت گوگل است که هر وبسایتی به آن نیاز دارد. با استفاده از این ابزار می‌توان وضعیت سایت را تجزیه‌وتحلیل کرد. گوگل آنالیتیکس اطلاعات زیادی در مورد نحوه رفتار کاربران در وبسایت، میزان ترافیک ورودی، نرخ تبدیل و مورادی از این قبیل را در اختیار شما قرار می‌دهد. پشتیبان سئو سایت با استفاده از این ابزار می‌تواند تشخیص دهد که چه عواملی بر روی بهبود کسب‌وکار شما مؤثر است و چه عواملی مؤثر نیست.

لینک بیلدینگ (لینک سازی): لینک بیلدینگ به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که از طریق آن لینک‌های خارجی برای وبسایت ایجاد می‌شود. این فرآیند منجر به جذب ترافیک ارگانیک برای وبسایت‌ها خواهد شد. یک پشتیبان سئو از این طریق می‌تواند میزان بازدید وبسایت شما را افزایش دهد.

حسابرسی سئو: بررسی ترافیک وبسایت، توضیحات متا، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و مواردی از این قبیل جز فاکتورهایی هستند که بر روی عملکرد کلی سایت تأثیر دارند. پشتیبان سئو با بررسی این موراد می‌تواند وضعیت سایت را به‌خوبی بررسی کند.

تولید محتوا: یکی دیگر از خدماتی که در پشتیبانی تخصصی سئو وبسایت ارائه می‌شود، تولید و پیاده‌سازی محتوا است. با استفاده از محتوا می‌توانید مخاطبان زیادی را به وبسایت کسب‌وکارتان جذب کنید.

سئو تکنیکال: سئو تکنیکال یا سئو فنی وبسایت دربرگیرنده اقداماتی است که برای بهینه سازی لینک‌های وبسایت، نقشه سایت، ایندکسینگ و تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی انجام می‌گیرد. بهبود سئو فنی وبسایت قطعا تأثیر مستقیمی بر روی بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد داشت. 

سئو داخلی و خارجی: سئو داخلی و خارجی از دیگر مؤلفه‌های مهمی هستند که در نتیجه نهایی سئو وبسایت تأثیر قابل توجهی خواهند داشت. پشتیبانی حرفه‌ای سئو سایت باید دربرگیرنده اقدامات مختلفی جهت بهبود سئو On Page و سئو Off Page باشد تا نتیجه نهایی بر روی رشد و بهبود کسب‌وکار تأثیر داشته باشد. 

استراتژی کلمات کلیدی: داشتن یک استراتژی عالی برای کلمات کلیدی نتیجه درک نیازهای جامعه هدف شما و نحوه جستجوی آن‌هاست. کارشناسان سئو باید با تحقیق کلمات کلیدی، استراتژی مناسبی را برای شما در نظر بگیرند تا از طریق آن بتوانید به اهداف کسب‌وکارتان دست یابید.

هر یک از شرکت‌ها یا تیم‌های فعال در حوزه پشتیبانی تخصصی سئو سایت، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. هر کسب‌وکار بسته به نیازها و بودجه‌ای که دارد می‌تواند از خدمات مختلف کارشناسان سئو برای بهبود بازاریابی دیجیتال خود استفاده کند. بنابراین سعی کنید درک درستی از سئو و وضعیت وبسایت خود داشته باشید و سپس جهت بهبود سئو کلی وبسایت با متخصصین سئو همکاری خود را شروع کنید.

پشتیبانی حرفه ای سئو سایت آکادمی سئو ایران

پشتیبانی حرفه‌ای سئو سایت آکادمی سئو ایران برای کسب‌وکارها به شرح زیر است:

پشتیبانی مجدد سئو سایت: برخی از کسب‌وکارها بعد از اتمام همکاری با متخصصین سئو ممکن است مجددا نیاز به پشتیبانی داشته باشند. پشتیبانان آکادمی سئو ایران آماده ارائه خدمات به این کسب‌وکارها هستند و خدمات پیشنهادی مجموعه بعد از جلسات مشاوره به هر کسب‌وکار ارائه خواهد شد. 

پشتیبانی سئو کلی سایت: در صورتی‌که قصد راه‌اندازی یک وبسایت سئو شده برای کسب‌وکارتان را دارید یا تاکنون هیچ اقدامی برای سئو وبسایت خود انجام نداده‌‌اید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه آکادمی سئو ایران بعد از اتمام جلسات مشاوره ، همکاری خود را شروع کنید. 

برای ثبت درخواست می‌توانید از طریق شماره تماس و ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید:


تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام:

  • 09022423600

ایمیل:

  • support@irseoacademy.com