الگوریتم‌های پیچیده گوگل همواره در حال تغییر و پیشرفت هستند. این الگوریتم‌ها از روش‌های مختلفی برای آنالیز وبسایت شما استفاده می‌کنند و از این طریق به هر وبسایت یک رتبه اختصاص می‌دهند. رتبه‌ هر وبسایت در موتورهای جستجو می‌تواند یک برگ برنده برای آن کسب‌وکار باشد. به‌همین دلیل همواره بازاریاب‌ها و سئوکارها به‌دنبال اجرای فرآیندهایی هستند که بر روی رتبه سایت تأثیر مثبت داشته باشد. لینک بیلدینگ  (link building) یکی از روش‌هایی است که به زبان ساده سایر وبسایت‌ها را به وبسایت شما پیوند می‌دهد. هر یک از این پیوندها (لینک‌ها) برای گوگل یک نشانه است و نشان می‌دهد که سایت شما یک منبع باکیفیت است. بنابراین آموزش لینک بیلدینگ به شما این امکان را می‌دهد تا با ساخت لینک رتبه بالاتری برای وبسایت خود کسب نمایید.

برای آموزش لینک بیلدینگ یک راه درست و یک راه غلط وجود دارد. راه درست و ایجاد بک لینک طبیعی کمی دشوار و زمان‌بر است، اما ماندگاری طولانی‌مدت و تأثیر مثبتی بر روی کسب‌وکار و وبسایت شما خواهد داشت. برخی از افراد نیز به‌جای طی کردن این مسیر درست بیشتر سعی می‌کنند تاکتیک‌هایی را آموزش دهند که نامعتبر و دستکاری شده هستند. در برخی از موارد این تاکتیک‌های دستکاری شده به‌عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می‌شود و بر روی رتبه وبسایت تأثیر بی‌نهایت مخربی خواهد داشت. به‌همین دلیل یادگیری لینک بیلدینگ باید به‌شیوه‌ای درست و با تکیه بر منابع یا اساتید معبتر باشد. در غیر این‌صورت نه تنها لینک بیلدینگ کمکی به بهبود رتبه شما نخواهد کرد بلکه منجر به نادیده گرفتن وبسایت شما توسط موتورهای جستجو نیز خواهد شد.
 

آنچه یاد می‌گیرید...

لینک سازی (link building) برای همه سایت‌ها ضروری به نظر می‌رسد؛ چون معنای شبکه جهانی وب با همین لینک‌ها معنا می‌شود و به وسیله همین لینک‌هاست که ربات‌های گوگل می‌توانند در سایت‌های مختلف پیمایش (crawl) کنند و در نهایت بهترین پاسخ را به نیاز کاربر در موتور جستجو نمایش دهند.

چرا لینک بیلدینگ برای سئو سایت حائز اهمیت است؟

ممکن است قبل از شروع آموزش ساخت لینک این سوال برای شما هم پیش بیاید که لینک بیلدینگ جزو کدام بخش از سئو است و چرا تا این حد برای سئو سایت حائز اهمیت است. لینک بیلدینگ بخشی از سئو خارجی و داخلی وبسایت است که این امکان را به بازاریاب‌ها یا سئوکارها می‌دهد که رتبه سایت را از طریق افزایش لینک‌های مرتبط و معتبر افزایش دهند. متخصصین سئو از استراتژی‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا بتوانند لینک‌های معتبری را برای سایت ایجاد نمایند و بازدید وبسایت را افزایش دهند. بنابراین با ایجاد لینک در وبسایت‌های خارجی و صفحات داخلی وبسایت می‌توانید، برای کلمات کلیدی کسب‌وکارتان بازدید بیشتری را به خود اختصاص دهید و رتبه وبسایت را بهبود ببخشید. بنابراین لینک بیلدینگ بخشی مهم از سئو وبسایت است که انجام اصولی آن می‌تواند بر روی بازدید و میزان درآمد کسب‌وکار تأثیر داشته باشد. 

استراتژی‌های لینک بیلدینگ

برای آموزش link building باید با استراتژی‌های ساخت لینک جهت ایجاد ارتباط با وبسایت‌های خارجی، آشنایی داشته باشید. بنابراین در ادامه تعدادی از استراتژی‌های ساده ساخت لینک را بررسی خواهیم کرد:

تولید و توزیع محتوا: تولید محتوایی جذاب، منحصر به‌فرد و باکیفیت باعث می‌شود که وبسایت‌های مختلفی از آن استفاده کنند و محتوای شما را با کاربران‌شان به اشتراک بگذارند. در واقع شما با تولید و توزیع محتوا می‌توانید به‌راحتی با سایر وبسایت‌های مرتبط و غیرمرتبط ارتباط خوبی برقرار کنید. به‌همین دلیل تولید محتوا یکی از استراتژی‌های کلیدی در ساخت لینک است.

نظرات: زمانی‌که شما محصول یا خدمت خود را در شبکه‌های اجتماعی یا در مقابل اینفلوئنسرها و بلاگرها قرار می‌دهید و بازخورد آن‌هارا دریافت می‌کنید، در واقع برای وبسایت‌تان یک لینک معتبر و اصولی ایجاد کرده‌اید.

لینک‌دهی دوستان و شرکا: یکی دیگر از استراتژی‌های ایجاد لینک طبیعی این است که از شرکا و دوستان خود بخواهید تا به وبسایت شما لینک بدهند. برقراری ارتباط و ایجاد لینک با وبسایت‌های عمومی یا تخصصی حوزه کاری خودتان، نسبت به دیگر وبسایت‌ها با موضوعات مختلف ارزش بیشتری دارد. در نتیجه زمانی‌که شما برای ساخت لینک بر روی وبسایت‌های حوزه کسب‌وکارتان تمرکز داشته باشید، رتبه بهتری را در موتورهای جستجو کسب خواهید کرد.

هر یک از استراتژی‌های ساخت لینک برای اثرگذاری به زمان نیاز دارند. در طول این مسیر باید صبور باشید و از میان‌برهایی نظیر خرید لینک استفاده نکنید. خرید لینک برخلاف دستورالعمل‌های گوگل است و می‌تواند تأثیر مخربی برای سئو سایت شما داشته باشد.

آموزش ساخت لینک داخلی رایگان

لینک داخلی به لینکی گفته می‌شود که از طریق آن یک صفحه از وبسایت به یک صفحه دیگر از وبسایت لینک داده می‌شود. لینکهای داخلی در بلاگ پست‌ها (محتوای متنی) می‌تواند کاربران را به سمت محتواهایی مرتبط و جالب سوق دهد. علاوه‌بر این زمانی‌که بین محتواهای وبسایت شما ارتباط وجود داشته باشد، برای موتورهای جستجو نیز اهمیت بیشتری خواهد داشت. بنابراین در کنار لینک‌های خارجی به ایجاد لینک‌های داخلی وبسایت نیز توجه داشته باشید. یک آموزش لینک بیلدینگ کامل باید دربرگیرنده هر دو نوع لینک باشد. 

نتایج آموزش لینک بیلدینگ (link building) به چه صورت خواهد بود؟

زمانی‌که شما وقت و هزینه خود را صرف سرمایه‌گذاری بر روی سئو و به‌خصوص آموزش لینک بیلدینگ می‌کنید، نتایج و مزایای آن‌را می‌توانید بر روی بخش‌های مختلفی از وبسایت و کسب‌وکارتان مشاهده کنید. برخی از مزایای ساخت لینک در داخل و خارج است وبسایت را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

افزایش اعتبار: لینک‌ها به‌نوعی اعتبار وبسایت شما هستند. هر چه تعداد و کیفیت لینک‌هایی که به وبسایت شما هدایت می‌شوند بیشتر باشد، اعتبار وبسایت شما نیز بیشتر خواهد بود.

بهبود رتبه در موتورهای جستجو: در صورتی‌که وبسایت شما هیچ‌گونه لینکی نداشته باشد، گوگل حتی محتوای عالی شما را نیز نادیده می‌گیرد و هیچ رتبه‌ای به وبسایت شما نخواهد داد. بنابراین برای کسب رتبه بهتر حتما باید نسبت به سایر  رقبا لینک‌های بهتری داشته باشید.

افزایش ترافیک وبسایت: لینک سازی راهکاری اصولی و معتبر برای جذب مخاطب بیشتر است. بنابراین از این طریق می‌توانید ترافیک وبسایت را به‌خوبی افزایش دهید.

بهبود امتیازات سئو: لینک بیلدینگ معیارهایی نظیر Domain Authority (DA), Domain Page Rank (PR), Alexa Rank و Rating (DR) را بهبود می‌بخشد و امتیازات سئو وبسایت را بیشتر خواهد کرد. در نتیجه وبسایت شما بیشتر در معرض دید قرار خواهد گرفت.

افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر: در صورتی‌که بازدید بیشتری داشته باشید، فرصت بهتری برای کسب درآمد به‌وجود می‌آید. شما می‌توانید با استفاده از این فرصت خدمات و محصولات بیشتری را به مخاطبین خود بفروشید. همچنین می‌توانید راهکارهای جدیدی را برای درآمدزایی نیز ایجاد کنید.

بهبود روابط با سایر کسب‌وکارهای فعال در صنعت: گوگل به دنبال لینک‌هایی است که در یک صنعت ایجاد می‌شود. بنابراین زمانی‌ک شما با سایر کسب‌وکارهای فعال در صنعت خودتان، ارتباط برقرار می‌کنید، زمینه همکاری‌های دیگر نیز برای شما فراهم خواهد شد.

افزایش آگاهی از برند: لینک‌سازی در کنار افزایش رتبه سایت می‌تواند به تولید لید نیز کمک کند. برای مثال در صورتی‌که بخواهید در یک موقعیت مکانی جدید با مخاطب‌های‌تان ارتباط برقرار کنید، با افزایش آگاهی در آن مکان می‌توانید سریعا در میان جامعه هدف مدنظرتان شناخته شوید.

آموزش لینک بیلدینگ در آکادمی سئو ایران

همان‌طور که مشاهده کردید لینک بیلدینگ می‎تواند تأثیر مثبتی بر روی وبسایت و کسب‌وکار شما داشته باشد. بنابراین در صورتی‌که مدیر یک وبسایت، سئوکار، دیجیتال مارکتر یا صاحب یک کسب‌وکار هستید می‌توانید با متخصصین آکادمی سئو ایران در تماس باشید و آموزش لینک بیلدینگ (link building) - آموزش پیشرفته لینک سازی سایت را در این آکادمی دریافت کنید.
 

نظرات

تا الان نظر ثبت نشده است!